Ürünler
Ürünlerimiz

   Ürün Adı : SUJET SULU KUMLAMA CİHAZI
   Kategori Adı :
   Ürün Kodu : SUJET KUMLAMA
   Ürün Markası : diğer

Ürün Bilgisi :

Neden SUJET?

Ülkemizde kot kumlama işçileri ile kamunun dikkatini çeken tehlikeli  meslek hastalığı silikozis ,diş dental laboratuvarlarında bulunan kumlama cihazının yaydığı toz ile diş teknisyenleri tehdit etmekte.sektörde süre gelen bu tehlike dünya çapında kumlama cihazı üreten firmalar yerli üreticiler tarafından yok edilmek istensede bu zamana kadar bu tehlikenin önlenmesi mümkün olmamıştır.
 
yukarıda görmüş olduğunuz resim bir dental protez laboratuvarında açılış -denetleme-kontrol mekanizmasında kullanılan denetleme formudur.bu formda bulunan ilk gerçek önlem ve tehlike maddesi 6.madde derki ”Kumlama cihazı çalışırken ortama kum yayılıyor mu?” bu kelime kumlama cihazının tehlikesini gözler önüne sermektedir.
 
tüm kumlama sektörününde sanayi de dahil olmak üzere kullanılması kaçınılmaz olan kumlama makinasının insan sağlığı için tehlikesi ve tüm çalışanlar için sorunu TOZ dur.
 
pro105 bu tehlikeden yola çıkarak üretilmiş olan ilk sulu kumlama makinasıdır. tüm resmi ve meslek odalarının raporlarında belirttiği üzere TOZU KAYNAĞINDA YOK ETMEK üzere tasarlanmış TÜRKİYE VE DÜNYADA ilk olan patentli bir sistemdir.